13 febbraio 2013

Aktivitet levizje ne natyre ne malin e Viles me High Albania Mountain Club me 16/17-shkurt-2013


High Albania Mountain Club


- Te shtunen 16 shkurt 2013 do te jete aktiviteti per femije, femije dhe prinder si dhe te rritur qe duan te fillojne levizjet ne natyre. Do te shkojme te ngjitemi ne malin e Viles ku dhe do te kemi mundesine te shikojme muret e kalase Ilire te Persqopes te cilet nga muret antike ne Shqiperi eshte me i larti me i gjeri dhe me i gjati(9 m x 
6 m x 58 m). Ne fund te ecjes do te bejme edhe Barbekyne (qofte ,buke dhe djath). Mbas barbekyse do te ngjitemi te vizitojme edhe kalane e Petreles. Me pas do te kthehemi ne Tirane.
Takimi si gjithmone ne oren 9.00 mbrapa pallatit te Kongreseve tek Play Bar.


Cmimi: 1000 L / person (transport,barbeky, guide)

Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31 232


Te dielen 17 shkurt 2013 do te shkojme te shohim dhe te ecim ne segmentin e rruges Egnatia afer fshatit te Polisit deri ne fshatin Babije. Mos e humbni kete rast qe te ecni ne nje rruge me shume se 2000 vjecare.
Jeni te mirepritur!
Takimi si gjithmone ne oren 9.00 mbrapa pallatit te Kongreseve
Cmimi: 1200 l/person(transporti,barbekyja,
Guida)
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31232
Faleminderit!

https://www.facebook.com/pages/High-Albania-Mountain-Club/209213598447
Ju faleminderit!

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate