27 febbraio 2013

ç'fare me bo te Dielen03/03/2013????? po HighAlbania ka zgjidhjen tuaj... ejani per Ngjitje ne majen e Mencekut te Shenmerise (1827 m)


Transferte per ne komunen e Shengjergjt ne fshatin e Shenmerise. Ecjen tone do ta fillojme qe nga fshati i Shenmerise. Nje pjese e mire e ecjes do te jete ne bore keshtu qe merrni parasysh veshjet te pershtateshme per te ecur ne bore.  Meqe ngjitja dhe zbritja do te jete po nga e njejta rruge do te kete mundesi per ata qe nuk do te ndjekin dot ritmin ose qe nuk do te duan te shkojne deri ne maje qe te ndalojne, te presin ose te kthehen ne piken e nisjes. Mbas mberritjes ne piken e nisjes do te fillojme te bejme barbekyne. Mbas barbekyse do te nisemi per ne Tirane. E gjithe ecja do te shkoje rreth 6-7 h per ata qe do te shkojne ne maje, 4h per te tjeret dhe ngjitje -zbritje1100 m(600 m per grupin e ngadalte).
Takimi kete here eshte ne oren 8.00 am mbrapa pallatit te Kongreseve tek Play Bar.
Cmimi: 1200 L/person(transport,barbeky,guide)
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31 232, 067 20 816 36.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate