21 febbraio 2013

illyria labeatis (shenja 4,200 years / in shqiperi / albania) labeatet u largun nga laberia e sotme drejte veriut te shqiperis ne zonen e shkodres rreth 3,300 vite me pare kur popullatat helene filluan te dominojne kto zona por jo te gjithe u largun ,,,,,dhe sot e ksaj dite zona e shkodres i ka ne tradit kto shenja sidomos te jeleket moikom zeqo e shpjegon shum mire kto shenja i perkasin kultures pagane.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate