27 febbraio 2013

Kete fund jave 02/03/2013 HighAlbania ju prezanton me aktivitetin e rralles ne Ujvara e Shnegjinit dhe ngjitje ne majen e Shtogut, Shengjergj.Transferte per ne komunen e Shengjergjit qe cilesohet nje nga malesite  me te bukura te Tiranes. Gjate rruges per ne Shengjergj do te ndalojme per te pare Ujvaren e Shengjinit. (rreth 30 min ecje vajtje- ardhje nga ku do te ndalojme). Me pas do te vazhdojme me furgonat per ne Shengjergj. Mbas mberritjes dhe pergatitjes per ecje do te nisemi per te pushtuar majen e Shtogut. Nje pjese e ecjes do te jete ne bore. Mbas pushtimit te majes dhe nje pushimi do te kthehemi perseri tek furgonat ku do te bejme edhe barbekyne. Pas barbekyse do te shkojme ne qender te komunes per te bere nje pushim te shkurter per kafe. Mbas kafes(ose dicka tjeter) do te kthehemi ne Tirane. E gjithe ecja do te jete rreth 3h ngjitje-zbritje reth 500 m
Takimi si gjithmone ne oren 9.00 am mbrapa pallatit te Kongreseve tek Play Bar.
Cmimi: 1200 L/person(transport,barbeky,guide)
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com069 40 31 232, 067 816 36

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate