15 settembre 2016

Shqipëria me spot publicitar me “Albania, Go Your Own Way”, në festivalin e Venecias

turiTIRANË, 15 Shtator / ATSH /- Edicioni i 73-të i Festivalit të Filmit në Venecia, që u zhvillua në fillim të muajit shtator, mes surprizash të tjera, emra të njohur aktorësh dhe produksione të reja, këtë vit pati edhe një mik të veçantë, njofton Agjencia Kombëtare e Turizmit.
Shqipëria prezantoi turizmin dhe vlerat e saj me anë të spotit publicitar “Albania, Go Your Oën Way”.
Bukuritë natyrore, trashëgimia, kulinaria dhe traditat e vendit tonë, parakaluan përgjatë gjithë ditëve të festivalit, në ekranin e madh ku shfaqeshin edhe yjet e kinematografisë.
Ky prezantim pati impaktin e tij tek shikuesit dhe pjesmarrësit në këtë event. /a.ke
https://www.ata.gov.al/shqiperia-me-spot-publicitar-me-albania-go-your-own-way-ne-festivalin-e-venecias/

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate