25 settembre 2016

Gjirokastër-Rami: Çelet drita jeshile e restaurimit të pazarit karakteristik

ramiTIRANË, 25 Shtator /ATSH- I. Vata/ – Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rami, deklaroi se sot çelet drita jeshile për një nga projektet më të rëndësishme për restaurimin e pazarit karakteristik të qytetit.
Nëpërmjet një postimi në statusin e saj Facebook, kryetarja e bashkisë, Rami, shprehet: “Çdo gjë gati për t’i çelur dritën jeshile njerit prej projekteve më të rëndësishme për Gjirokastrën, atij të restaurimit dhe konsolidimit të pazarit karakteristik”.
Kryetarja e Bashkisë Gjirokastër, Rami, ka postuar në statusin e saj edhe një foto nga cermonia e mbajtur sot pikërisht në pazarin karakteristik të Gjirokastrës. /a.ke/
https://www.ata.gov.al/gjirokaster-rami-celet-drita-jeshile-e-restaurimit-te-pazarit-karakteristik/

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate