29 agosto 2013

Shëngjin, një breshkë gjigande del në breg të detit

SHËNGJIN - Një breshkë e përmasave të mëdha dhe e pazakonte për ujërat e bregdetit tonë ka dalë në bregun e plazhit të Vainit në Shëngjin.

Breshka e detit, e gjatë rreth 1 metër, është nxjerrë në breg nga uji në gjendje të ngordhur.

Prania e saj ka tërhequr vëmendjen e mbarë turistëve të pranishëm, të cilët me kureshtje janë afruar për ta parë.

Ende nuk dihet nëse ekspertët do ta marrin për ta studiuar si një breshkë mjaft të rrallë për ujërat tona.

breshka

breshka1
(Foto të breshkës gjigande në ujërat e Shëngjinit). 

Redaksia Online
(mag/shqiptarja.com)
 - See more at: http://www.shqiptarja.com/metronews/2729/shengjin-nje-breshke-gjigande-del-ne-breg-te-detit-173663.html#sthash.KlZ22Zda.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate