17 agosto 2013

Aktiviteti i rradhes 18-gusht-2013 i propozuar nga HighAlbania ne kanionin e lumit te Kirit nje prej lumenjve me te bukur te alpeve tona.

Event Date: 18 Gusht 2013
Ashtu sic edhe ju kemi lajmeruar kete te diele 18 gusht do te shkojme ne kanionin e lumit te Kirit nje prej lumenjve me te bukur te alpeve tona.

Takimi kete here do te jete ne oren 8.00 am mbrapa pallatit te Kongreseve tek Play Bar.
Transferte per ne Shkoder. Ne Shkoder do te bejme nje pushim te shkurter per kafe tek bar-restorant Tradita "G&T". Me pas do te vazhdojme me furgonat per ne Prekal ku eshte dhe fillimi i kanionit qe do te bejme. Ne fillim do te bejme nje pjese te kanionit qe eshte i gjate rreth 500-600 m dhe me pas do te fillojme segmentin nga Ura e Shtrenjte deri tek nje bar qe eshte ndertuar buze nje prej pjeseve me te bukura te kanionit. Pas nje pushimi te shkurter ne kete pjese te kanionit do te behemi gati per tu nisur per ne Tirane.
Kthimi ne Tirane do te jete nga darka.

Cmimi: 
1500 l/person (transport,guide)
Prenotoni:
 fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31 232

Ps: Merrni me vete ushqim te mjaftueshem per gjithe diten,fruta,biskota,cokollata, uje etj. Gjithashtu atlete te lehta ose kepucet qe perdorni per te notuar,rrobat e banjos,krem kundra diellit,kapele,syze dielli etj. Ky aktivitete eshte i pershtatshem per te gjithe. Ata qe nuk dine not mund te lahen ne pjeset e cekta te kanionit ku do te ndalojme....
Faleminderit!

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate