07 aprile 2013

Turizmi malor, Topalli: Investitorët pa taksa

Tiranë - Prill 05,2013 - 13:48
Së shpejti Kuvendi do të miratojë ligjin për heqjen e taksave për investimet në Alpe shqiptare dhe zonat e tjera malore. Kjo u njoftua nga kryetarja e kuvendit Jozefina Topalli, gjatë një konference të përbashkët me homologen zviceriane Maya Graf.

Krahas diskutimeve për mundësitë e bashkëpunimit në sektorë të rëndësishëm, Topalli e njohu kryetaren e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, edhe mbi situatën politike në vend. 

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate