24 aprile 2013

Aktivitet hiking ne natyre, kete te shtune 27-04-2013, HighAlbania organizon NGJITJE NE MALIN E BRARIT, 1212 M


Transferte deri ne fshatin Brrar. Ecjen tone do ta fillojme qe nga fshati Brrar. Do te ndjekim nje shteg te vjeter qe fshataret perdornin per te shkuar nga nje fshat tek tjetri. Ne nje pjese te tij madje eshte edhe i shtruar me kalldrem. Tek taracat e malit te Brrarit ku eshte edhe nje lere per bagetite do te ndalojme per te pushuar si dhe per te bere barbekyne.Nqs ndonjeri nga grupi do te eci mund te shkojme deri ne qafe dhe dte kthehen perseri aty. Pas barbekyse do te zbresim ne fshat po nga i njejti shteg dhe me tej me furgonat per ne Tirane. Ecja do te shkoje rreth 2-3 h deri tek taracat dhe rreth 3-4 h deri tek qaf.

Takimi si gjithmone ne oren 9.00 am mbrapa pallatit te Kongreseve.

Cmimi:    1000 L/person (transport,barbeky,guide)

Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, info@highalbania.al  069 40 31 232 

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate