24 aprile 2013

E Diela 28-04-2013 jashte Tirane, Aktivitet ne natyre (hiking) ne Ujvarat e Sotires... kete ju propozon HighAlbaniaTransferte nga Tirana per ne Elbasan dhe me pas per ne Gramsh. Pas nje pushimi te shkurter per kafe ne Gramsh do te vazhdojme rrugen per ne fshatin e Sotires nga ku dhe do te fillojme ecjen tone per tek ujvarat. Ecja  deri tek Ujvarat eshte relativisht e lehte.  Ata qe nuk do te duan te ecin me do te pushojne ne lendinat tek Ujvarat ndersa ata qe do te duan te ecin me shume do te vazhdohet edhe per rreth nje ore siper lendinave te ujvares.Mbas kthimit te grupit tek ujvara ku do te presin te tjeret do te fillojme dhe pergatitjen e barbekyse. Mbas pushimit  dhe barbekyse do te kthehemi ne fshat neper te njejtin shteg. Per grupin qe do te rri tek ujvara ecja do te shkoje rreth 2-3 h (vajtje-ardhje) ndersa per grupi tjeter qe do te shkoje edhe me siper do te shkoje rreth 4-5 h (vajtje-ardhje). Mbas nje pushimi te vogel ne fshat do te nisemi per ne Tirane. Mberritja ne Tirane do te jete nga darka.
Takimi ne oren 8.00 am mbrapa pallatit te Kongreseve tek Play bar
Ps:  Ky aktivitete eshte i pershtattshem per te gjithe nivelet e fitnesit. Meqe kohet e fundit temperaturat jane ngritur mos harroni te merrni me vete kapele,syze dielli, krem kundra diellit, uje dhe ndonje gje te vogel per te ngrene gjate rreuges. . E gjithe rruga me makine nga Tirana deri ne Sotire shkon rreth  3 h.
Cmimi: 1700 L/person  (transporti,barbeky dhe guida)
Prenotoni:  info@highalbania.al, fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31 232, 067 20 81 636

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate