24 marzo 2015

Sarandë- Sezoni ‘Verë 2015″ starton me ankorimin e një trageti me 350 turistë

traget3SARANDE, 24 Mars/ATSH/- Kruaziera e pare turistike mbërriti mëngjesin e sotëm në Sarandë  si parathënie e bukur e sezonit “Verë 2015″.
350 turistë perëndimorë në bordin e këtij trageti janë grupimi i parë i turistëve që guiduan në asetet e Sarandës, Butrintit etj.
Një traget i dytë më prurje turistësh më të kufizuar në numër, ankoroi në brigjet e Sarandës në oret pas mesdites ëe 24 marsit.
Me këto dy tragete, starton edje kalendari i trageteve të sezonit të ri, që sivjet nis më herët se çdo vit tjetër, vetëm disa ditë pas Mbajtjes së Konferencës së Tretë Kometare, të inicuar nga Bashkia e Sarandës, që parapërgatit qeverisjen vendore për të funksionuuar në kufij të rinj territorialë dhe me asete të shtuara./a.gegvataj/ http://www.ata.gov.al/sarande-sezoni-vere-2015-starton-me-ankorimin-e-nje-trageti-me-350-turiste-241356.html

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate