08 giugno 2016

Corriere della Sera: Plazhet shqiptare, surpriza e kësaj vere 2016

 • plazh-9.jpg
 • plazh-8.jpg
 • plazh-7.jpg
 • plazh-6.jpg
 • plazh-5.jpg
 • plazh-4.jpg
 • plazh-3.jpg
 • plazh-2.jpg
 • plazh-11.jpg
 • karaburunu-6-650x450.jpg
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
plazh-8TIRANE, 8 Qershor/ATSH/- Mediat italiane gjithnjë e më shumë po promovojnë potencialet turistike të Shqipërisë.
Corriere della Sera shkruan se Shqipëria është destinacioni europian i momentit për të kaluar pushimet.
Gazetarja Francesca Masotti ka vizituar plazhet e jugut të Shqipërisë.
Në një artikull të publikuar dy ditë më parë, gazetarja italiane e shoqëron shkrimin e saj me foto si pjesë të një reportazhi.
Ajo shkruan se Shqipëria këto vitet e fundit është rigjeneruar, është dinamike dhe kreative.plazh-7
Masotti shkruan se në Shqipëri mund të bësh pushime të lira, ka plazhe të virgjëra, ushqim të mirë dhe njerëz miqësor.
http://viaggi.corriere.it/viaggi/vacanze/albania-le-spiagge-e-il-mare-da-scoprire-questestate/
/a.g/

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate