03 agosto 2016

Tirana Art by night, te shijosh artin dhe kur dielli ka perënduar ne Funzone

Post; 03.08.2016 Tirana fanzone dhe arti i rruges ne nje nderthurje mes sportit dhe artit viziv, per te kaluar nje mbasite verore mes sportit. Ti japim mundesi te rinjve te afrohen rreth aktiviteteve qe Bashkia e Tiranës po organizon ne shume pika te Tiranes nëpërmjet  agjensis se parqeve dhe rikreacione. Ndryshe nga vitet e kaluara shikohet nje levizje sociale e te rinje ne shume disiplina sportive/artistike/etj te ndryshme. E vetmja gje qe duhet te beni eshte te ndiqni  faqene e APR ne facebook ose ne www.aprtirana.al per aktivitetin e rradhes.
Poshte ju prezantojme disa punime te bere nga artiste te rruges ne sheshin Nentereza ose ku ndodhet per sezonin veror FunZoneTirana. Fotot jane bere ne oret e vona ku  do turist mund te shijoje dhe Tiranen ByNight Art and culture. Shume turiste mendojne se bukuria e Tiranës  eshte vetem diten po me nje guide rinore do kete mundesine te shikoj se tirana ofron me shume se nje qender/skenderbeun/muzet/bunkerin ose dhe nje cope te murit te berlinit.... cohu nga lokali/kafeneja/birreria dhe bej nje xhiro neper tirane ne kembe ose ne biciklete.
 Nuk duhet te presesh diten pa makina per te shijuar nje qender pa makina... pas ores 23.00 mund te thuash qe kjo nuk eshte TiranaTirana ByDay ... foto copyright HTA.
Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate