24 dicembre 2013

Policia Rrugore POROSIT "Turistat apo Udhtaret) te merrni masa se Rrugët jane bere te rrezikshme për shkak të ngricave ne zonat....

Policia paralajmëron drejtuesit e mjeteve
24 dhjetor 2013 15:53
Drejtoria e Policisë Rrugore porosit drejtuesit e mjeteve që të tregohen të kujdesshëm gjatë lëvizjes së tyre me automjete në orët e para të mëngjesit, apo gjatë orëve të natës, për shkak të ngricave që krijohen në akset rrugore:
në Qafë Plloçë, në Qafë Qarri si dhe në kthesat e Kapshticës.
Sipas policisë, drejtuesit e mjeteve duhet të tregohen të kujdesshëm dhe gjatë lëvizjes në akset rrugore Fushë Dukagjin- Kukës dhe Kukës-Morinë, si rezultat i mjegullës së vazhdueshme dhe pamjes së kufizuar, si dhe i ngricave të natës dhe lagështirës.
Policia Rrugore kërkon nga drejtuesit e mjeteve të respektojnë normat e shpejtësisë dhe të tregojnë kujdesin e duhur në përdorimin e dritave me qëllim parandalimin e aksidenteve.http://www.abcnews.al/lajme/aktualitet/2/37599

Staffi i HoteleriturizemAlbania ju keshillon juve pushues qe keni ne plan te beni nje udhetim neper fshatrat turistik verior apo jug-lindor, te KENI me vete; 
( te kontrolloni mire makinen tuaj para se te merni nje rruge te gjate, zinxhire per makinen, rroba te trasha, nje badanije ne raste bllokimi nga bora, uje te mjaftueshem ose nje termus me caj te ngrohte, biskota, fruta te thata, elektrik dore dhe telefonin te karikuar per cdo raste SOS). Pas ketyre keshillave te rendesishme per nje udhtim sa me te sigurte JU UROJME NJE UDHTIM TE MBARE PER KU JENI NISUR dhe GEZUAR FESTAT......

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate