24 dicembre 2013

Nje Hecje te fundit per kete vit nuk duhet ta humbni me 29 Dhjetor, per tu ngjitur ne malin e Veles,1150 m nga fshati Kallmet me HighAlbania

Event Date: 29 Dhjetor 2013 Takimi kete here do te jete ne oren 8.00 am si gjithmone tek Play Bar mbrapa pallatit te Kongreseve. Transferte per ne fshatin Kallmet ne zonen e Lezhes. Mbas mberritjes dhe pergatitjes per ecje do te nisemi per te pushtuar majen e  Veles,1150 m.  Ne kohe te mire pamja nga kjo maje e shte spektakolare. E gjithe eecja do te shkoje 5-6 h me ngjitje - zbtitje 800-1000 m dhe eshte e pershtatshme per te gjitha nivelet e fitnesit. Pas kthimit ne fshat dhe nje pushimi te shkurter do te kthehemi ne Tirane. Mberritja ne Tirane do te jete rreth ores 5-6 pm.
Cmimi: 1200 L/person, 1000 L/person per studentet(transport, guide)
Prenotoni: fisnikmuca!yahoo.com, 069 40 31 232.
Ps: Merrni me vete te gjitha pajisjet per hiking si : kepucet e malit, shkopinjte e ecjes, veshje te pershtatshme per mal si dhe per stinen e dimrit,ushqime te mjaftueshme per ne mal, uje etj.
Faleminderit!

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate