09 dicembre 2013

15 Dhjetor 2013, Ngjitje ne malin e Skenderbeut nga fshati Vinjoll... organizuar nga HighAlbania


Event Date: 15 Dhjetor 2013
Takimi kete here do te jete ne oren 8.00 am si gjithmone tek Play Bar Mbrapa pallatit te Kongreseve. Transferte per ne fshatin  Vinjoll. Mbas mberritjes dhe pergatitjes per ecje do te nisemi per te pushtuar nje nga majat e malit te Skenderbeut. E gjithe ecja do te shkoje 5-6 h me ngjitje - zbritje 900-1000 m. Mbas kthimit ne fshat do te nisemi per ne Tirane. Mberritj ne Tirane do te jete rrethores 5-6 pm.
Cmimi: 1500 L/person (transport dhe guide)
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31 232
Ps:  Si gjithmone merrni me vete kepucet e malit, veshjet e pershtatshme per ne mal dhe per stinen e dimrit, kapuce,doreza,syze, ushqim te mjaftueshem per ne mal, uje etj. Kjo ngjitje eshte e pershtatshme per te gjitha nivelet e fitnesit.
Faleminderit!

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate