09 dicembre 2013

13-14 Dhjetor 2013, Ngjitje ne malin e Moraves, maja e Cardhakut, 1808 m organizuar nga HighAlbania


Dita e pare
Takimi ne oren17.30 tek Play Bar mbrapa pallatit te Kongreseve. Transferte per ne Korce me nje pushim rruges tek Gjahtari.  Pas mberritjes dhe akomodimi ne hotel kohe lire dhe ngrenia e darkes sipas deshires.
Dita e dyte
Pas mengjesit do te nisemi me furgona deri tk qundraturitike rreze malit te Moraves. Me pas do te behemi gati per tu ngjitur ne majen e Cardhakut. Pas pushtimit te majes dhe fotove te rastit ne maje do te zbresim po nga i njejti shteg. E gjithe ecja do te shkoje 5-6 h me ngjitje zbritje rreth 900 m. Mbas kthimit ne Korcedo te vendosim bashkerisht se ku do te konsumojme dreken. Pas drekes do te nisemi per ne Tirane. Mberritja ne Tirane do te jete nga ora 9-10 pm.
Cmimi: 4000 L/person (transport,fjetja me mengjes,guida)
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31 232, 067 20 816 36

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate