26 gennaio 2015

Pullat shqiptare me imazhe nga bota jonë nënujore


postaTIRANË, 26 Janar / ATSH / – Posta Shqiptare do te hedhë në treg tre pulla me imazhe nga bota nën ujore shqiptare.
Imazhet janë nga zbulimet e Qëndrës Shqiptare të Kërkimeve Detare. Deri tani Posta Shqiptare ka përdorur pesë imazhe nga  natyra, kultura dhe bregdeti Shqiptarë.
Bota nënujore e bregdeteve tona është mjaft e pasur në relike arkeologjike dhe historike. Kohët e fundit ka pasur një eksplorim intensiv të këtyre zonave. /n.l/. /a.g/http://www.ata.gov.al/pullat-shqiptare-me-imazhe-nga-bota-jone-nenujore-215498.html

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate