08 novembre 2012

Durrës, Berisha inauguron ujësjellësin e plazhit

Durrës -  Nentor 08,2012 - 10:59
Kryeministri Berisha inauguroi paradite ujësjellësin në plazhin e Durrësit.
Gjatë fjalës së tij ai u shpreh se ky investim kapte shifrën e 1 milionë eurove dhe do të zgjidhte furnizmin për këta banorë, të cilët do të kenë 24 orë ujë.

Bëerisha përmendi disa invetime të qeverisë ku gjatë viteve të fundit janë investuar 500 milionë dollarë në ujësjellësa ndërkohë që janë kryer 60 projekte në kanalizime.

Aleks Kalemasi

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate