28 ottobre 2016

Tashmë edhe Shqipëria pjesë e itinerareve turistike të kompanisë MSC Cruise

genericTIRANE, 22 Tetor/ATSH/- Një ndër kompanitë më të mëdha nëe botë e krocierave, MSC, ka vendosur të përfshijë më në fund edhe Shqipërinë në destinacionet e saj turistike duke u bërë kompania e parë globale që përfshin në itineraret e saj vendin tonë.
Sipas zëdhënësve të kesaj linje lundrimi që janë cituar në agjencinë e lajmeve Ansa, raporton radio travel, duke nisur nga muaji prill i vitit 2017, MSC Cruises përfshin Sarandën në paketat e saj të udhëtimeve një javore.
Do të jetë krociera MSC Poesia e cila do të niset nga Venecia dhe do të ketë 7 destinacione në shtatë ditë, mes tyre Barin në Itali, Katakolon në portin antik të Olimpit dhe Mikonos në Greqi, Dubrovniku në Kroaci dhe Saranda në Shqipëri.
Në Sarandë, krociera do të qendrojë 8 orë duke nisur nga mesdita. Destinacionet turistike mjaft tërheqëse të Sarandës si Syri i Kaltër apo parku i Butrintit duket se kanë qënë një shtysë e mirë për MSC që të marrë këtë vendim.
/a.g/
https://www.ata.gov.al/tashme-edhe-shqiperia-pjese-e-itinerareve-turistike-te-kompanise-msc-cruise/

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate