31 ottobre 2014

Salloni i shijes ne Torino, merr pjese dhe Shqiperia

Friday, 31 October 2014 10:44
  • font size decrease font size increase font size
Salloni i shijes ne Torino, merr pjese dhe Shqiperia.
Sapo është mbyllur në Torino Salloni i Shijes, një prej panaireve më të rëndësishme në botë në fushën e gastronomisë dhe agrobiznesit. Edicioni i këtij viti, që u ndoq nga rreth 220 mijë vizitorë, kishte në qendër mbrojtjen e biodiversitetit ushqimor dhe bujqësisë me përmasa familjare.  Shqipëria qe e pranishme me gati 40 prodhues, që sollën në panair shijet tipike shqiptare. Jufka Dibre e gliko Përmeti, raki rrushi e pije të ndryshme zunë vend në stendën shqiptare, ku nuk mungonin edhe prodhimet e freskëta.
- See more at: http://radiotravel.al/index.php?option=com_k2&view=item&id=82414:salloni-i-shijes-ne-torino-merr-pjese-dhe-shqiperia&Itemid=575#sthash.c5AYAIwe.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate