01 settembre 2014

Operatorët turistikë të Shëngjinit: Këtë sezon turistik 2014 pati bum turistësh

SHENGJIN- Shëngjini ka tërhequr mijëra turistë brenda dhe jashtë vendit gjatë këtij sezoni turistik, duke lënë i lënë të kënaqur ata. 60 mijë persona në ditë zgjodhën këtë plazh për të kaluar pushimet e tyre gjatë muajit gusht.
 
Pastërtia e ujit dhe rërës furnizimi pa ndërprerje me ujë të pijshëm dhe energji elektrike si dhe shërbimet e ofruara nga komuna sipas pushuesve gjatë këtij sezoni kanë qenë në lartësinë e duhur.
 
Ata shprehen se nuk do të braktisin këtë zonë bregdetare që sipas tyre gjatë tre viteve të fundit ka pësuar ndryshime rrënjësore.
Sinkron
 
Ky sezon ka rezultuar me bilanc pozitive edhe për operatorët turistikë.
 
Suksesi i këtij sezonit turistik i bregdetit të Shëngjinit nuk ka qenë i rastësishëm, teksa kjo zonë prej vitesh nuk e ka ndierë mungesën e investimeve.

Redaksia Online(e.s/shqiptarja.com) - See more at: http://www.shqiptarja.com/aktualitet/2731/operator-t-turistik--t--sh-ngjinit-k-t--sezon-pati-bum-turist-sh-236288.html#sthash.F5SsLNdJ.dpuf...

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate