23 settembre 2013

Te Shijosh Hiking ne Kanionin e Langarices, Permet me 28-29 shtator jua mundeson kete fund jave Albanian Mountain Team


 • Dita 1 

  8-00 Nisja nga Daily bar bllok 
  10-00 Ndalese per kafe ne Fier 
  12-00 Vizite ne Permet ndalese per dreke 
  13-00 Nisja per ne kanionin e Langarices 
  13-30 Mberitje ne Benje 30 min kohe e lire per te vizituar vendin foto ose banje ne ujrat termale 
  14-00 Ngjitje shkembore dhe vizite ne shpellen e pellumbave 
  17-00 Ngritja e kanpingut dhe akomodimi neper cadra 
  19-00 Ndezja e zjarrit dhe darka ku mund te jete ne forme barbekyje 

  Dita 2

  8-00 Zgjimi dhe mengjesi 
  9-00 Ecje ne kanionin e Langarices rreth 3 ore vajtje ardhje 
  12-00 Ngjitje shkembore dhe me pas banje ne ujrat termale 
  15-00 Nisja dhe ndalese ne nje restorant me ushqime tradicjonale 
  16-00 Vazhdojme rrugen drejt Tiranes dhe ndalese per kafe 
  20-00 Arritje ne Tirane 

  Cmimi 4000 leke
  perfshihet transporti fjetja ne cadra instruksionet mbi ngjitjen shkembore dhe guida ne kanion 

  P.S Merni me vete uje dhe ushqime per darken e megjesin drekat do ndalojme ne restorante , atlete ose sandalle per ecjen ne kanion ,xhup ose triko te trashe sepse ne darke eshte fresket elektrik dore dhe mos harroni rrobebanjot .
  Cadrat ,slipinbeg paisjet per ngjitje i kemi te gjitha ne .

  Prenotoni me sms ne faqen AMT ose ne numrat e telefonit 0693258465 ose 0673781819 .
  https://www.facebook.com/pages/Albanian-Mountain-Team/375346289179761
  Ju mirpresim. 

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate