20 settembre 2013

Lezhë, operatorët: Sezoni turistik i suksesshëm, problem papastërtia


data 20/set/2013
LEZHË - Sezoni turistik në Shëngjin është konsideruar i suksesshëm këtë vit, por problemi më i madh i tyre ka mbetur papastërtia në plazhe dhe mungesa e infrastrukturës në shumë rrugë që të çojnë në zonat turistike.

Aktualisht Shëngjini është boshatisur thuajse plotësisht nga pushuesit. Në këto çadra ende të hapura, janë vetëm disa turistë të huaj, të cilët gjatë kësaj vere kanë qenë të shumtë në numër. Moti me shi nuk ka lejuar që sezoni të vijojë më tej.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate