07 luglio 2013

Ndahet plazhi i Velipojës, të pasurit veç të varfërve Ankohen pushuesit në zonën publike kete sezon veror 2013

02 korrik 2013 15:42
Nëse do të frekuentosh Velipojën me çadër më vete, gjasa ka të qëndrosh larg plazhit. 
Bregu i detit është zaptuar nga ata që presin më të pasurit. Shezllonet e lokaleve private nuk kanë lënë hapësirë për pushuesit publikë. 
Një shezllon këtu është 500 lekë. Për këtë arsye edhe shumica e tyre mbeten bosh. 
Plazhistë të shumtë, për arsye të ndryshme janë të interesuar për të shfrytëzuar hapësirën e përbashkët. 
Çmimet edhe këtë vit në Velipojë janë të njëjta me ato të vitit të kaluar. Nga 3 mijë lekë një kabinë varion deri në 5 mijë lekë. Turistët më të shumtë janë nga Kosova dhe Maqedonia.
http://www.abcnews.al/lajme/aktualitet/2/32167

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate