07 luglio 2013

Gati projektet për ndërtimin e Porteve Turistike I pari tek shëtitorja “Taulantja” në Durrës

04 korrik 2013 17:17
Mund te kete turizem elitar ne Shqiperi. 
Te huaj dhe vendas, investitore, po shfaqin interes per ndërtimin e porteve turistike në Shqipëri.

Vetem porti turistik tek Shetitorja Taulantja ne Durres, do te mbaje 460 mjete lundruese. Eshtë parë si vendi më i përshtatshëm për të ndërtuar një port jahtesh e velierash. Ka përfunduar studimi ekologjik, plani studimor dhe projekti zbatues. 

Fillimi i punes per ndertimin e tyre do te arrihet brenda vitit. Kepi i Rodonit, Gjiri i Lalëzit, Plazhi i Gjeneralit, Porto Parlermo, janë zonat ku pritet te hidhen million euro.
http://www.abcnews.al/lajme/aktualitet/2/32244

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate