30 luglio 2013

Korçë, festa e Lakrorit mbush qytetin me aromë dhe turistë, Albania summer 2013


Jul 29, 2013
Qindra qytetarë korçarë dhe vizitorë nga vende të ndryshme janë bërë pjesë e festës tradicionale të lakrorit që prej gjashtë vitesh është kthyer në një traditë në qytetin e serenatave.
Amvisat korçare, të ardhura nga të gjitha zonat e saj, përgatitën për pjesëmarrësit, lakrorin në saç, një gatim ky i cili ruhet me mjaft fanatizëm prej tyre pasi është trashëguar brez pas brezi.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate