19 maggio 2017

Prestigjiozja britanike “Guardian” rekomandon plazhin e Drimadhës si një nga më të mirët në Evropë

TIRANË, 19 Maj /ATSH/ – Prestigjiozja britanike “Guardian” ka renditur disa nga plazhet më të mira në Evropë, ku në vend të dytë është plazhi i Drimadhës në Shqipëri.
Teksa sezoni turistik veror po afron, ky është një lajm i mirë për turizmin shqiptar dhe britanikja u këshillon lexuesve të saj që ta vizitojnë.
“I fshehur prapa një rruge malore, plazhi kryesor i Drymadhes është me të vërtetë guror, por kthehuni majtas dhe ecni për 10 minuta dhe do të gjeni plazhe plotësisht me rërë të bardhë. Deti është pa dyshim i qartë dhe ka një temperaturë të përshtatshme”, shkruan gazeta.
Guardian thotë se atje mund të gjeni çadrat e kampingut 8 euro nata, me dyshekë dhe shtroje të pastra, përveç bareve dhe kuzhinës si dhe sendet e tjera të domosdoshme.
Në listë janë edhe shumë plazhe të tjera që përfshijnë ishujt holandezë, dhe ishujt e Italisë.
https://www.theguardian.com/travel/2017/may/18/europe-beaches-france-portugal-greece-italy-spain-readers-tips
/m.m/
https://www.ata.gov.al/prestigjiozja-britanike-guardian-rekomandon-plazhin-e-drimadhes-si-nje-nga-me-te-miret-ne-evrope/

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate