05 giugno 2013

Ecje te Kepi i Rodonit kete te diele 9/06/2013 jua propozon Albanian Mountain Team e Climbing Albania

 • Parzialmente nuvoloso 26°C / 15°C
 • 9-00 Nisja te Daily bar bllok me furgon.
  11-00 Aritje te Kepi i Rodonit dhe fillimi i ecjes.
  11-30 Vizite ne kalane e Skenderbeut ndertuar nr vitin 1460 dhe 15 min pushim per te bere foto.
  12-00 Vizite ne kishen e Shen Ndout, ndertuar ne vitin 1700.
  12-30 Vizite bunkerve dhe potrit te vjeter.
  13-00 Barbekyja ne oborin e kishes.
  13-30 Kohe e lire per te bere plazh.
  16-00 Kthim te furgonat dhe nisja per ne Tirane.

  Cmimi 1200 leke. Perfshifet transporti barbekya dhe guida.

  P.s Aktiviteti eshte i lehte, me reth 1 e 30 min ecje dhe mund te behet nga te gjithe. Merrni uje dhe frura me vete, vishni atlete ose kepuce mali dhe mos harroni rrobebanjot.

  Prenotoni me sms ne faqen AMT ose telefon 0693258465 , 0692121612
  Ju mirpresim
  https://www.facebook.com/events/594041270630791/?notif_t=plan_user_invited
Durrësi, Durrës, Albania

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate