06 giugno 2013

Alket Islami promovon librin “Albanian Riviera from the Sky” 6-2013

Tirane-05 Qershor 2013 - 12:41
Alket Islami është ai që ka ofruar një dimension të ri të Shqipërisë.

Larg fotove standarte të pikave turistike të vendit tonë dhe më pranë natyrës, ai ofron pamje të magjishme të relievit dhe bukurive shqiptare.

alket islami

Kjo vjen jo vetëm si dëshirë për të fotografuar por edhe për të fluturuar, gjë që e ka shtyrë Alketin të themelojë shoqatën “Aeronautika Shqiptare”.


alket islami

Ditën e djeshme ai ka prezantuar librin e tij “Albanian Riviera from the Sky” në lulishten para Galerisë Kombëtare të Arteve.

Libri ofron 399 pamje mahnitëse dhe spektakolare të konceptuar në katër kapituj , duke na sjellë një pamje ndryshe të Shqipërisë, nga Vlora në Sarandë.  

Më tej Alketi ka bërë të ditur për A1 report se shumë shpejt do të sjellë një projekt të ri të Alpeve të Shqipërisë.

(b.t/shqiptarja.com) - See more at: http://www.shqiptarja.com/metronews/2729/alket-islami-promovon-librin-albanian-riviera-from-the-sky-160646.html#sthash.2j8HZDNx.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate