30 maggio 2016

Bunk’Art kthehet në vendin e muzikës Jazz, tërheq dhjetëra turistë nga bota


TIRANË - Në atmosferën e ish-superbunkerit antiatomik të kohës së diktaturës për tri të premte radhë prej 20 majit Bunk’Art është shndërruar në vendin e muzikës Jazz. Muzika që regjimi e ndalonte është performuar nga artistët e talentuar në Bunk’Jazz.

bunk art

Në natën e dytë dhjetëra të rinj dhe të reja kanë shijuar një takim më muzikën dhe historinë por edhe ushqimin e pijet e shërbyera nga zonja Natasha në bufën e Bunk’Art.

bufe

Të rinjtë kanë kërcyer në sallën e Kuvendit brenda bunkerit nën ritmet e muzikës Jazz. Bunk’Jazz ka tërhequr dhe vëmendjen e turistëve të huaj të ardhur në Shqipëri nga vende të ndryshme të botës, të cilët nuk mund të mungonin në një event të tillë.

bunk art
bunk art

Mes të pranishmëve të shumtë që zgjodhën të kalonin një të premte të veçantë në Bunk’Jazz, nuk mund të mos vihej re dhe këngëtarja e Jazzit Marsela Çibukaj e cila ka konkurruar edhe në “The Voice Italia”.

Marsela Cibukaj
(Këngëtarja Marsela Çibukaj) Foto të tjera

Nën një atmosferë romantike te krijuar nga qirinjtë dhe ndriçimi në sallë, të rinjtë shqiptar dhe të huaj kanë shijuar ritmet e muzikës Jazz të përformuara nga JalbaniaZZ Society me “Gent Rushi Quintet”, Ermal Rodi në Sax & Flaut, Gent Rushi në piano, Dritan Hekurani në Duble Bass, Emiljan Dhimo në Drums dhe Ilir Kryekurti në Percusion prej orës 20:00 deri në rreth orës 23:00.


Marsela Cibukaj
bunkart
(Atmosfera në Bunk'Jazz)   Foto të tjera

bunkart
bunkart
bunkart


Bunk’Jazz nën prezantimin e Kristi Ziçishtit do të mbahet dhe të premten e javës tjetër në 3 qershor, hyrja do të jetë e lirë, pa pagesë për të gjithë vizitorët.Redaksia Online
(Antonio Çakshiri/shqiptarja.com)

https://youtu.be/hImS3RfvKYk

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate