08 settembre 2015

Shëngjin, pushuesit shfrytëzojnë "vjeshtën" me çmime më të ulëta

...

SHËNGJIN"Pushimet në muajin shtator janë më të bukura më të qeta dhe më relaksuese"- kështu shprehen pushuesit në plazhin e Shëngjinit. Temperaturat e larta të ditëve të fundit kanë bërë që sezoni turistik të zgjatet duke u dhënë mundësi qytetarëve të pushojnë edhe më tepër

Të shumtë janë pushuesit nga Kosova, të cilët argumentojnë se këto ditë klima ka qënë shumë e mirë, çmimet më të ulta dhe plazhi më i qetë. Ky është sezoni i fundit i plazhit, por temperaturat e larta e ditëve në vijim premtojnë ditë të tjera për të shijuar detin.

Redaksia online - See more at: http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/sh-ngjin-pushuesit-shfryt-zojn--vjesht-n-me--mime-m--t--ul-ta-313900.html#sthash.yMutBkLQ.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate