04 agosto 2015

Turistët polakë kërkojnë të largohen, pronari i hotelit në Sarandë u mban peng pasaportatTuristët polakë kërkojnë të largohen, pronari i hotelit në Sarandë u mban peng pasaportat

Pas rrahjes së djeshme të turistit francez në Dhërmi, një tjetër ngjarje e pakëndshme ka ndodhur sot në Sarandë.
Pronari i një hoteli, duke mos dashur të humbasë dy turistët polakë që kishin shkuar në biznesin e tij, u ka mbajtur pasaportat për rreth 3 orë.
Mësohet se dy turistët R.M, 37 vjec dhe D.M, 38 vjec, shkuan në hotelin e 31-vjecarit E.M për të pushuar.
Ata dorëzuan pasaportat për t’u regjistruar, por pasi panë dhomat, të cilat nuk i pëlqyen, vendosën për t’u larguar.
Por këtu nisi edhe konflikti, pasi pronari i hotelit nuk i kthente mbrapasht pasaportat. Ai s’donte që turistët të shkonin në një hotel tjetër.
Çështja është zgjidhur me ndërhyrjen e inspektorit të policisë. Pas tre orësh turistët polakë morën sërish pasaportat e tyre./Lapsi.al/

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate