14 gennaio 2017

“The Guardian” përzgjedh zonën e Tërnovës mes fotove më të bukura të ditës

16002825_1545017675514210_9059554342380545179_n-550x367
TIRANE, 13 Janar/ATSH/- Prestigjiozja britanike “The Guardian” ka publikuar sot fotot më bukura të ditës dhe mes tyre rendit një foto nga malet e Shqipërisë të mbuluar më borë.
Në pamjen e publikuar duke fshati Tërnovë në Bulqizë i mbuluar plotësisht nga bora.
Fotografia që ka mahnitur median britanike është realizuar nga Hektor Pustina.
“The Guardian” e ka cilësuar si një foto tepër të bukur, madje shkruar se ky vend është 80 milje larg nga kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana. Foto është shkrepur nga fotografi shqiptar Hektor Pustina. 268028
“Ja një foto mahnitëse ajrore e fshatit të izoluar të Tërnovës. Një vend rreth 80 milje në veri të Tiranës”, shkruan “The Guardian” në përshkrimin e fotografisë në Intagramm.
Ndërkohë në të njëjtën faqe janë publikuar edhe pamje të tjera nga qytetet ballkanike të mbuluara me borë, si kjo e Athinës.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate