19 gennaio 2017

Shqipëria në 10 destinacionet e lira për të pushuar në 2017

tUrizmTIRANË,19 Janar / ATSH / – Shqipëria listohet ndër 10 destinacionet e lira për të pushuar në vitin 2017 ne një prej botimeve më të njohura e më prestigjoze të udhëtimeve në botë, Rough Guides me qendër në Britani, duke ju referuar, Agjencisë Kombëtare të Turizmit.
Shqipëria renditet në vendin e 6-të dhe veçohet për bregdetin e pastër – ‘Në Shqipëri nuk do gjeni resorte gjigande, brigje të populluara apo çmime të larta si në vendet e tjera të Mesdheut, por ushqim të freskët, bare cilësore dhe akomodim të rehatshëm me çmime disa herë më të ulëta.Me çmimet e përballueshme të flurturimeve drejt Tiranës, Shqipëria është bërë një nga destinacionet më të aksesueshme për udhëtarët që nuk duan të shpenzojnë shumë, sipas burimit.
/f.n/
https://www.ata.gov.al/shqiperia-ne-10-destinacionet-e-lira-per-te-pushuar-ne-2017/

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate