02 ottobre 2015

TV gjerman MDR, reportazh për Parkun Kombëtar të Divjakës

gjermanetTIRANË, 2 Tetor / ATSH- N.Lena / – Një ekip gazetarësh dhe kameramanësh gjermane të televizionit kombëtar MDR, vizituan Parkun Kombëtar të Divjakës. Qëllimi i vizitës ishte njohja e këtij parku dhe realizimi i një reportazhi për turizmin shqiptar në përgjithësi dhe atë të zhvillimit dhe ruajtjes së natyrës në zonat me specie të veçantë fluturakësh dhe në rastin konkret të Pelikanit Kaçurrel.
Ata kanë vizituar disa vende turistike shqiptare si, Thethi, Valbona, Divjaka dhe sot janë nisur drejt Përmetit. Të pyetur për misionin e tyre, ata thanë se duan të njohin publikun gjerman me Shqipërinë dhe vendet turistike të saj.
Peisazhi i veçantë i natyrës së Parkut të Divjakës i befasoi gazetarët gjermane, te cilet u larguan me përshtypjet më të mira për natyrën, mikpritjen dhe kulinarinë tradicionale të zonës. /a.ke/ http://www.ata.gov.al/tv-gjerman-mdr-reportazh-per-parkun-kombetar-te-divjakes-319078.html

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate