24 gennaio 2016

Bora e Dardhës mbledh Kryeqytetasit për ski

15:02 , 23/01/2016

Temperaturat e ulëta nën zero, ngricat dhe bora kanë sjellë shqetësime në zona të ndryshme të Shqipërisë, por në disa të tjera moti i ftohtë po shijohet në maksimum.

Nuk jemi në Mavrovë të Maqedonisë, as në ndonjë majë mali të alpeve të Zvicrës apo Francës. Jemi në zonën juglindore të Shqipërisë. Kryeqytetasit ‘kanë mbajtur vrapin’ sot në Dardhë të Korcës për ski. Këto janë disa foto që siguron BalkanWeb ku shihet qartë sesa e vizituar është Dardha këto ditë dimri.
(d.b/BalkanWeb)

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate