18 luglio 2018

Plazhet, tashmë të pajisura me kullat e vrojtimit... PO Roje Bregdetare ka kaq shume te trajnuar????

63
TIRANË, 17 Korrik / ATSH / – Ministria e Turizmit dhe Mjedisit thotë se për herë të parë ka një infrastrukturë kullash vrojtimi në funksion të sigurisë së pushuesve nga Velipoja në Sarandë. Ministria e Turizmit dhe Mjedisit thotë se rrjeti ka ende boshllëqe, por ka ndryshim të madh nga vitet e shkuara dhe është në përmirësim ditë pas dite.
Ministria kujton dobësitë e mëdha të pushtetit vendor në këtë drejtim, pasi ky aspekt është detyrë ligjore e funksion i bashkive.
“Sidoqoftë, nuk ka asnjë justifikim dhe bashkëpunimi me bashkitë për të garantuar një sezon të pastër e të sigurtë po forcohet dita-ditës në terren”, thuhet në postimin e zv.ministrit të Turizmit dhe Mjedisit, Hajrulla Çeku. /j.p/
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
https://ata.gov.al/2018/07/17/plazhet-tashme-te-pajisura-me-kullat-e-rojes-bregdetare/

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate