26 dicembre 2014

Bunk'Art, destinacioni më i preferuar edhe gjatë festave dhe Balerini Kledi Kadiu viziton Bunk'Art

Bunkeri anti-bërthamor i komunizmit Bunk’Art,  është kthyer në një atraksion i vërtetë për qytetarët edhe gjatë ditëve festive.
 
Shumë qytetarë kanë zgjedhur bunkerin  e nëndheshëm për të vizituar gjatë festës së Krishtlindjeve por edhe në ditët e fundit të vitit 2014.

bunkart
 
106 dhomat e Bunk’Art dëshmojnë për historinë e një kohe të shkuar të komunizmit që shumë nga të rinjtë që e vizitojnë bunkerin e nëndheshëm nuk e njohim.

bunkart
 
Dhomat e udhëheqësve të diktaturës, dokumentet dhe fotot e vjetra si dhe instilacionet artistike, plot fantazi dhe simbolikë, kanë bërë që Bunk’Art për më shumë se një muaj që nga hapja e tij më 22 nëntor të jetë një nga vendet më të frekuentuara.

bunkart
 
Bunkeri i nëndheshëm do të qëndrojë i hapur deri në fund të muajit dhjetor, për tu hapur sërish për turistët e huaj dhe vizitorët e shumtë të të gjitha moshave gjatë muajit janar.
https://www.youtube.com/watch?v=p8jWnhBEmMA

bunkart
 

Redaksia Online
(xh.k/shqiptarja.com)
 - See more at: http://shqiptarja.com/kulture/2730/bunk--39-art-destinacioni-m--i-preferuar-edhe-gjat--festave-262338.html#sthash.VfJhiftD.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate