08 agosto 2017

Korça + Serenata korçare + tradite = Festa e Birrës dhe plot surpriza nga 9-13/8/2017

Publikuar tek Aktualitet
 Hënë, 07 August 2017 20:41
Korça gati për Festën e Birrës, 5 netë elektrizuese në qytetin e serenatave (ZBULOHEN DETAJET E PARA)
Korçën e bukur të serenatave këtë javë e pret një atmosferë e jashtëzakonshme me Festën madhështore të Birrës.
Pritet që edhe këtë verë si vitet e tjera të mblidhen me qindra e mijëra vizitorë për të ndezur atmosferën dhe për të shijuar aktivitetet që do të ndërmerren.
Festa e Birrës, tashmë është kthyer në traditë dhe këtë herë do të mbahet 5 netë, duke nisur nga datat 9-13 gusht.
Stafi i festës është kujdesur edhe për detajet më të hollësishme në mënyrë që këtë vit festa të mbahet mend gjatë.
Organizimi do të bëhet në dy pole, tek Pazari i Vjetër do të ketë çdo ditë birra, gatime tradicionale dhe serenata.
Spektakli do jete tek zona e ish-poligonit, në hyrje të stadiumit Skënderbeu.
Birra pafund, show, dekor mbresëlënës, këngë e festë...të gjitha do kulmojnë në këtë qytet përgjatë 5 ditëve të tjera.
Korça ju pret në festën e të gjithëve.http://www.newsbomb.al/aktualitet/item/88491-korca-gati-per-festen-e-birres-5-nete-elektrizuese-ne-qytetin-e-serenatave-zbulohen-detajet-e-para
hjuououo.jpg
uioiuuipuip.jpg
DSC_0085_copy.jpgDSC_0078_copy.jpg
hjkjhkjhkljhlk_copy.jpghjkjkhjk_copy_copy.jpghjkjkhjk_copy.jpg
ghjghjghj_copy.jpg
tyutyutyutyu_copy_copy.jpg
erteryery_copy.jpg
rtrtyrtyr_copy.jpg
ertert_copy.jpg
DSC_0012_copy.jpg12_copy.jpg

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate