19 maggio 2019

Ambasadori austriak: Drejtuesit politikë, të gjejnë kompromis para sezonit turistik 2019

TIRANË, 16 maj /ATSH/ Ambasadori i Austrisë në Tiranë, Johann Sattler tha sot gjatë një vizite në Dukat të Vlorës se drejtuesit politikë duhet të gjejnë kompromis përpara sezonit turistik. Duke iu përgjigjur interesimi të medies në lidhje me situatën politike në vend, Sattler e vuri theksin të ndikimi që mund të ketë ajo në potencialin turistik të vendit.
“Ekziston e drejta e çdo qytetari për të protestuar. Ka ardhur koha ku përfaqësues të politikës të ulen në tavolinë e të gjejnë zgjidhje dhe jo të krijojnë probleme. Uroj që protestat të mos ndikojnë në potencialin turistik që ka Shqipëria. Uroj që drejtuesit politikë të gjejnë gatishmërinë dhe vullnetin e duhur dhe të gjejnë një kompromis para sezonit turistik. Duhen mbyllur gropat e krijuara dhe jo të hapin të tjera, ky është momenti i duhur”, – u shpreh Sattler. /j.p/
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate